HALJASSAARE
HALJASSAARE Eesti Suomeksi in English по-русски
AVALEHT
PUUKOOL
HINNAKIRI
TEENUSED
Haljastus
Asendusistutus
Projektid
Lilleseaded
Puuhooldus ja raietööd
Viljapuude lõikamine
Ümberpookimine
Hauaplatside hooldus
ALBUM
MÜÜGIKOHT
HEA TEADA
OSTUKORV
KONTAKTID

„Vilgo Lilled“ TAIMEAED
Tallinnas, Kadaka tee 62.
Vaata kaarti...


Avatud:
E – R 08.00 - 18.00
L      Kokkuleppel
Info 56 491 442

Teostame raietöid
Loe edasi...

Kohapeal kasvavate puude ümberpookimine
Loe edasi...

Aiapidaja tegemised Loe edasi...

Pereõunapuud
Kolme sordiga pereõunapuu 48.- EUR. Vali ise sordid.
Loe edasi...

Kinkekaart koju kätte
Kinkekaarti saad tellida ka iterneti kaudu või saata otse sõbrale.
Loe edasi...


VILJAPUUDE LÕIKAMINE

Haljassaarest saab tellida väljaõppinud spetsialisti-arboristi, kes aitab Teil saada oma aiast pikaajaliselt vilju ja nautida silmailu.

Pookealus määrab õunapuu kõrguse ja laiuse. Seda jälgime istikute puukoolist valimisel. Samas peab arvestame ka õigeid istutuskaugusi. Siis on vaja vähem lõigata ja see on lihtsam. Puu kujundlõikamist tuleks teha nii vanadele, kui noorematele puudele ja seda enne kui puu on oluliselt välja kasvanud soovitud suurusest.

Haljassaare arboristid jälgivad, et kõik haiged, murdunud ja üksteise vastu hõõruvad oksad saaks välja lõigatud ning võra oleks ühtlane. Jälgime ka, et puu oleks võrdselt tihe igast suunast ja kuju oleks liigiomane. Õige tihedusega võra tagab viljadele piisavalt päikest ja toitaineid, et kasvada suuremateks ja ilusamateks. Siis kasvab puu tugevaks ja on silmailuks.

lõikamine

Üheaastaseid võrseid võib lõigata kolmandiku võrra, et soodustada külgpungade kasvamist. Lõike teeme punga lähedale viltuselt punga suunas. Mida väiksem tüügas jääb seda vahem on puu haigustele haavatav. Samas ei tohi punga vigastada.

Igal aastal õunapuid lõigates tekitame väiksemaid lõikehaavu, seega väheneb puu haigestumise risk. Haavakoha katmiseks võib kasutada pookevaha, kuid enamlevinud seisukohalt saab puu oma haavadega ise hakkama. Mitte kasutada vanu õlivärve.

Haljassaare lõikab õunapuid aastaringselt, kuid suure külmaga ei ole see soovitatav. On lihtsam lõigata siis kui ei ole lehti küljes. Sügisel on veidi suurem risk nakatuda seenhaigustesse, kuid tekib vähem vesivõsusid.

Lõikeriistade puhtus ja hea teritatus on eelduseks ilusale lõikele ja vähendab oluliselt nakatumise riski.

Paarikümne aasta vanustel puudel võib lõigata kolmandiku võrast. Vanemates aedades esineb sageli alt äralõigatud okstega väga kõrgeid puid. Neid ei saa uuesti madalakasvulisteks lõigata, kuna tüvel puuduvad uinuvad pungad, millest saaks kasvatada uued viljakandvad oksad. Haljassaare asendab sellised puud.

Hapukirsipuudel tuleks iga aasta välja lõigata vanem oks, et soodustada uute võrsete kasvu. Lõigata võib vilja kandva kõrge oksa, et oleks lihtsam korjata kättesamatuid vilju ja piirata puu kõrgust.

Ploomipuid ja mureleid ei tohi lõigata kevadel peale mahlade jooksma hakkamist. Ei ole tarvis iga aastaselt lõigata, kuid võib kasvu piirata.

Puu hooldamine ja raie on soovitav jätta õppinud spetsialisti-arboristi ülesandeks.

Vaata ka pilte noorenduslõikusest - enne - ja - pärast -




_
Särevere, AGRI 07
Särevere, AGRI 07
Perepuu tellimine

Saare torvaaugu aiand

Vilgo Lilled OÜ | Avatud kokkuleppel - Vuti 2, Tallinn 10619 | e - kiri : info@haljassaare.ee
Telefon 53 427 719