HALJASSAARE
HALJASSAARE Eesti Suomeksi in English по-русски
AVALEHT
PUUKOOL
HINNAKIRI
TEENUSED
Haljastus
Muru
Istutamine
Taimede hooldamine
Asendusistutus
Projektid
Lilleseaded
Puuhooldus ja raietööd
Hauaplatside hooldus
ALBUM
MÜÜGIKOHT
HEA TEADA
OSTUKORV
KONTAKTID

„Vilgo Lilled“ TAIMEAED
Tallinnas, Kadaka tee 62.
Vaata kaarti...


Avatud:
E – R 08.00 - 18.00
L      Kokkuleppel
Info 56 491 442

Teostame raietöid
Loe edasi...

Kohapeal kasvavate puude ümberpookimine
Loe edasi...

Aiapidaja tegemised Loe edasi...

Pereõunapuud
Kolme sordiga pereõunapuu 48.- EUR. Vali ise sordid.
Loe edasi...

Kinkekaart koju kätte
Kinkekaarti saad tellida ka iterneti kaudu või saata otse sõbrale.
Loe edasi...


TAIMEDE ISTUTAMINE


Puude ja põõsaste istutamine

Mullapalliga puude ja põõsaste istutamisel kaevata mullapallist 2 korda suurem istutusauk, mis täita veega, põhja lisada head kasvumulda. Mulda lisades jälgida, et juured tagurpidi ei läheks. Taim istutada sama sügavale kui ta ennegi kasvas. Puu siduda pehme ja laia sidemega tugevalt augu põhja löödud tugivaiade külge. Istutatud taime kasta hoolikalt (sama palju vett kui suur on pott või mullapall). Võraalune pind multšida.


Paljasjuursete taimede istutamisel kaevata ümmargune auk nagu potis kasvanud taimele. Taime püsti hoides täita auk vähehaaval uuesti mullaga, seda juurte ümber vajutades. Taim istutada sama sügavale kui ta ennegi kasvas. Istutatud taime kasta hoolikalt, mitte väetada. Võraalune pind multšida.

tagasi

Hekitaimede istutamine

Heki istutamiseks kaevata kraav, kuhu istutada ühtlaste vahedega istikud. Taim istutada 5 cm sügavamale kui ta enne kasvas. Istutustihedus pöetava heki puhul 3-4 taime ja vabakujulise heki puhul 1,5-3 taime jooksva meetri kohta. Lehtpõõsashekk lõigata peale istutamist ½ ulatuses tagasi, et suurendada hargnemist. Istutatud taimi kasta hoolikalt. Võraalune pind multšida.

tagasi

Ronitaimede istutamine

Ronitaimede istutamiseks kaevata sügav (~40 cm) istutusauk (~45 cm kaugusele seinast või tarast) ja täita see istutusturba või musta mullaga. Paigaldada ajutised toed ja asetada taim poolviltuselt vastu tuge. Taim istutada sama sügavale kui ta ennegi kasvas, v.a elulõng, mis tuleb istutada 10 cm juurekaelast sügavamale. Istutatud taimi kasta hoolikalt (10 l vett taimele). Istutusala multšida.

tagasi

Rdodendronite istutamine

Rododendronite istutamisel tuleb arvestada sellega, et nad kasvavad ainult happelises (pH 4-4,5) huumusrikkas ja poorses pinnases ning poolvarjulises ja tuulevaikses kohas. Heitlehised rododendronid võib istutada ka päikselisele kasvukohale. Ühele rodole kaevata 1m² suurune ja 30 cm sügavune auk ja täita see neutraliseerimata freesturbaga. Savistel pindadel tuleb istutusaugu põhja rajada drenaaž kergkruusast. Enne istutamist tuleb turvas hoolikalt niisutada. Taim istutada sama sügavale kui ta ennegi kasvas. Istutatud taime kasta hoolikalt (sama palju vett kui suur on mullapall).

tagasi

Rooside istutamine

Roosid istutada päikselisse kasvukohta. Kaevata sügav (~40 cm) istutusauk ja täita see istutusturba või musta mullaga. Taime istutamisel jätta pookekoht 5 cm allapoole mullapinda. Istutatud taimi kasta hoolikalt (10 l vett taimele). Istutusala multšida.

tagasi

Püsilillede istutamine

Püsilillepeenraks valitud koht kaevata läbi labida sügavuselt, eemaldada umbrohujuured ja juurejupid. Raskema mullakorral lisada liiva, kergema mulla korral kasvuturvast ja väetist. Taim kasta enne istutamist hoolikalt läbi. Enne istutamist tõmmata mõned juured juurepalli küljest õrnalt lahti. Taim istutada sama sügavale kui ta ennegi kasvas. Istutatud taime kasta hoolikalt. Istutusala multšida.

tagasi

Sibullillede istutamine

Sibullilled istutada septembris valgusrikkasse kohta. Peenrasse istutamisel kaevata piisavalt lai auk, et mahutada ära soovitud arv sibulaid õigete vahedega. Sibulad asetada sibula kolmekordse kõrguse sügavusse auku kasvupungad ülespoole. Auk täita mullaga ja suruda see tugevalt kinni. Sibulad võib panna ka stutuskorvi, mis aitab tulbi- ja krookusesibulaid kaitsta näriliste eest, väldib sortide segunemist peenras ja hõlbustab sibulate ülesvõtmist.
Kevadel tuleb istutada vaid külmaõrnu sibullilli, külmakindlatest sibullilledest aga ainult talikasvuseid sibullilli (risoomiga lauke, osasid liiliaid).
Sibullillede istutamisel murusse eemaldada murumätas, teha vajaliku sügavusega auk ja lisada head mulda. Sibul istutada auku ja panna mätas tagasi.

tagasi

Kiviktaimlasse istutamine

Kiviktaimlasse ehk klibuaeda taimede istutamisel katta maapind kõigepealt peenravaibaga. Kinnitada servad ja suure varuga ülekatted. Asetada korralikult läbikastetud taimed pottidega kangale ja veenduda et igal taimel on kasvamiseks piisavalt ruumi. Teravate kääridega lõigata iga taime alla suur rist ja tõmmata tekkinud hõlmad laiali. Sisselõige peab olema nii suur, et selle alla saaks kaevata sobiva suurusega istutamisaugu. Taim istutada auku sama sügavale kui ta ennegi kasvas. Kangahõlmad voltida tagasi taime varre juurde, vajadusel kinnitada orgiga. Istutatud taime kasta hoolikalt. Kangale asetada 5-8 cm paksune klibu-, kruusa- või killustikumultši kiht. Taimi kasta sõelaga kastekannuga või pihustiga voolikuga, et vältida multši paigast nihkumist.

tagasi

Veetaimede istutamine

Veetaimed tuleks üldjuhul istutada kookos- või plastkorvidesse, et vältida nende kontrollimatut levikut. Et tagada mulla püsimist korvis, tuleks korvi siseküljed katta ~2 cm paksuste turbaplaatidega. Taimede istutamiseks valida suurem nõu kui esialgu tundub vaja minevat, et taimedel oleks kasvamisruumi. Istutamisel kasutada spetsiaalset savi ja mulla segu, millele lisada ka graanulväetist. Istutamise panna korvi põhja mullakiht, seejärel asetada taim ja täita pealt mullaga, mis tuleb tihedalt kokku suruda. Kõige peale panna jämeda kruusa või killustiku kiht, et vältida mulla valgumist vette. Taimenõu veepinnale tõusmise vältimiseks panna nõu peale kivid raskuseks.


tagasi
_
Pruudikimbud
Pruudikimbud
Perepuu tellimine

Saare torvaaugu aiand

Vilgo Lilled OÜ | Avatud kokkuleppel - Vuti 2, Tallinn 10619 | e - kiri : info@haljassaare.ee
Telefon 53 427 719