HALJASSAARE
HALJASSAARE Eesti Suomeksi in English по-русски
AVALEHT
PUUKOOL
HINNAKIRI
TEENUSED
ALBUM
MÜÜGIKOHT
HEA TEADA
Aiapidaja tegemised aias
Muld
Mulla lupjamine
Kahjurid, haigused, kasvuhäired
Roosi kahjurid
OSTUKORV
KONTAKTID

„Vilgo Lilled“ TAIMEAED
Tallinnas, Kadaka tee 62.
Vaata kaarti...


Avatud:
E – R 08.00 - 18.00
L      Kokkuleppel
Info 56 491 442

Teostame raietöid
Loe edasi...

Kohapeal kasvavate puude ümberpookimine
Loe edasi...

Aiapidaja tegemised Loe edasi...

Pereõunapuud
Kolme sordiga pereõunapuu 48.- EUR. Vali ise sordid.
Loe edasi...

Kinkekaart koju kätte
Kinkekaarti saad tellida ka iterneti kaudu või saata otse sõbrale.
Loe edasi...


Aiapidaja tegemised lumises aias.


Esmapilgul pole lumises aias suurt midagi teha. Puud, põõsad ja taimed on talvepuhkusel, hingetõmbeaeg on ju aednikulgi. Kuid aia hea käekäigu nimel tuleb ka lumises ja esmapilgul puhkavas aias üht-teist toimetada.

Lumises aias tuleks mõelda järgneva peale:

• Puude ümbert tuleks lumi tihkeks tallata, et pisinärilised (hiired, rotid, vesirotid) ei pääseks noortele puutüvedele liiga tegema. Tallatud lumele võiks peale visata veidi kohevat lund, et suurendada külmakaitset.
• Okaspuudelt, eriti koonusja kujuga sortidelt võiks käia regulaarselt värskelt sadanud lund maha raputamas. Lumeraskuse all võivad oksad jäädavalt koolduda, halvimal juhul suisa murduda ning lõpptulemusena kannatab puu dekoratiivne välimus.
• Eemaldada liigne lumi ka hekkidelt kas raputades või siis rehaga maha lükates. Lume raskus võib heki näotult lössi vajutada või murda oksi nii, et kevadel haigutavad muidu kaunis hekis tühikud.
• Lumeraskuse all kannatavad ka lehtpuud ja põõsad. Nemadki tuleks koorma alt vabastada. Loomulikult ettevaatlikult, et talvekülmast rabedaid oksi ei vigastaks.
• Kui mõned taimed on kaetud talvekangaga, siis jälgida, et kangale ei koguneks liigset lund, muidu võib tekkida olukord, kus kaitsvale kangale kogunenud lume raskuse all oksad murduvad.
• Viljapuude okste harunemise kohtadest võiks samuti lume maha lükata. Sealne kogunenud lumi võib sulades ja siis uuesti külmudes vigastada harunemiskohtades puukoort. Halvimal juhul võivad oksad kahjustuse tagajärjel suisa murduda.
• Kui lillepeenarde kohal olevale lumele tekib jäine koorik, võiks selle ettevaatlikult rehaga purustada. Nii ei teki umbset keskkonda, mis võib ohtu seada püsilillede elujõu.
• Kui muutlike ilmadega tekib puudele-põõsastee (eriti õrnad on noored puud) jääd, võiks sedagi ettevaatlikult purustada.
• Aias teeradasid sisse kühveldades ei ole mõtet lillepeenarde kohal olemasolevaid hangesid veelgi suuremaks kuhjata, kevadel sulavad need aeglaselt ja lume all võivad taimed hauduma hakata. Lume võiks laiali loopida üle kogu aia. Samuti võiks vabamal hetkel laiali kühveldada aias olevad suuremad hanged.
• Kaunist lumist aiailu jälgides võiks pilgu puutüvedele heita. Kui temperatuurid suuresti kõiguvad, võivad kaitsmata puutüvedele tekkida külmalõhed. Nende ennetamine (puutüvede varajane kaitsmine) on parim, kuid kui lõhed on juba tekkinud, siis varakult avastamine ja kohene ravimine (pookvahaga katmine) aitab hullemast päästa.
• Klaas- või kilekasvuhoone katuselt lükata maha liigne raske lumi. Nii väldib klaaside või kile purunemist. Kui aias on klaaslavad, jälgida ka nende olukorda.
• Kui aias on pergolad või kerge konstruktsiooniga suvised varjualused, lükata nendegi katuselt maha liigne lumi. Regulaarselt koksida alla ka tekkivad jääpurikad.



_
Roosid
Roosid
Perepuu tellimine

Saare torvaaugu aiand

Vilgo Lilled OÜ | Avatud kokkuleppel - Vuti 2, Tallinn 10619 | e - kiri : info@haljassaare.ee
Telefon 53 427 719